İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Kulübü

İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Kulübü, 2005 yılında bir grup Bilgi’li halkla ilişkiler öğrencisi tarafından kurulmuş bir iletişim kulübüdür.

Kulübümüzün öncelikli amaçları arasında, Halkla İlişkiler mesleğinin daha iyi anlaşılmasını sağlamak, üniversite öğrencilerinin iletişimine katkı değer yaratmak ve sosyal sorumluluk projeleri uygulayarak gönüllülük kavramının pekişmesine katkıda bulunmak yer almaktadır.

Kulüp, belli dönemlerde üniversite içinde yaptığı anketlerle öğrenci beklentilerini takip etmekte ve bunlara uygun iletişim projeleri yaratmayı hedeflemektedir. Kulübün ilk aktivitesi olan “Oyuncağını Paylaş” projesi de zaten bu beklentiler neticesinde şekillenmiş bir sosyal sorumluluk kampanyasıdır.

2005 Aralık ayında yeni yıla bir hafta kala gerçekleştirilen bu kampanya ile üniversitesinin Kuştepe ve Dolapdere kampüslerine çeşitli oyuncak kutuları yerleştirilmiş ve Bilgi’li öğrencilerden bu kutulara, yeni yılda yurt çocuklarına gönderilmek üzere, oyuncaklar bırakmaları istenmiştir. Yoğun ilgi neticesinde bir hafta gibi kısa bir zamanda toplanan tüm hediyeler paketlenerek 30 Aralık günü Eyüp ve Okmeydanı Çocuk Yuvaları’na iletilmiştir.

İlk aktivitesini başarıyla tamamlayan İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Kulübü, 2. dönemin başlamasıyla beraber sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra halkla ilişkiler mesleğinin tanıtılmasına ve daha iyi anlaşılmasına yönelik çeşitli seminerler düzenlemeyi planlamaktadır.

Halkla İlişkiler Kulübü adına,
Kulüp Başkanı Arzum Kopşa
İletişim Bilgileri:
arzum_kopsa@hotmail.com
http://halklailiskiler.iphorum.com

Web Adresi:
Kuruluş Yılı:2005
Meryem Arslan
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: