OKURKEN PROFESYONELLEŞME

 

KARİYER HİZMETLERİ

 

BİLGİ Kariyer Gelişim Merkezi öğrenci ve mezunlarımızın bireysel, akademik ve profesyonel gelişim süreçlerinde kendi hedeflerini keşfetme ve gerçekleştirme yolunda yardımcı olabilecek kaynak ve hizmetleri sunmaktadır. BİLGİ Kariyer Gelişim Merkezi hizmetleri, öğrencinin üniversiteye kayıt olmasının ardından başlayan “Tanıtım”, “Katılım”, “Aktif Uygulama”, “Uygulamalı Eğitim Yöntemleri ve İş Olanaklarının Yaratılması” ve mezuniyet sonrasında “İş Yaşamında BİLGİliler” olarak beş ana aşamaya ayrılmıştır. Bu aşamalar aşağıdaki uygulamaları içermektedir:

Kişilik değerlendirme analizi
Bireysel danışmanlık
Profesyonel çalışma alanları ile ilgili bilgilendirme
Cv oluşturma ve mülakat teknikleri hakkında bilgilendirme
Firmalar ile ortak projeler geliştirme
Tam ve yarı zamanlı iş imkânları oluşturma
Mezunlarımız ile birlikte “Koçluk” ve “Mentorluk” programları uygulama
Mezunlarımıza yaşam boyu kariyer danışmanlığı

Bu kaynak ve hizmetler sadece bireyler için değil kurumlar için de çözüm projeleri haline gelmiştir. BİLGİ Kariyer Gelişim Merkezi, ülkemizin ve dünyanın önde gelen kuruluşlarıyla işbirliği gerçekleştirerek bu kuruluşlara hem akademik ve profesyonel bilgi aktarmakta hem de BİLGİ öğrenci ve mezunlarından oluşan nitelikli ve kurumun özel ihtiyaçlarına uygun insan kaynağı yaratmaktadır. Turkcell PAF Takımı, DHL’de Kariyer BİLGİ’den Geçer, Profil International Yetenek Tohumları gerçekleştirilen bazı projelerdir.

BİLGİ öğrencilerinin ve mezunlarının kariyerlerinin her aşamasında ihtiyaç duydukları desteği sağlamak üzere oluşturulan Kariyer Gelişim Merkezi iş dünyası ve BİLGİliler arasında bir güven köprüsü oluşturmaktadır.

PROFIL INTERNATIONAL YETENEK TOHUMLARI

Profil International İnsan Kaynakları Danışmanlık firması ile yapılan işbirliği çerçevesinde, “BİLGİLİ YETENEK TOHUMLARI” projesinde, 3. ve 4. sınıf öğrencilerine kendilerini tanıyabilmeleri ve kariyer gelişimlerine katkıda bulunabilmeleri için kişisel değerlendirme analizleri uygulanmakta ve kariyerlerini yönetme konusunda geri bildirim oturumları düzenlenmektedir. Yapılan sektörel ihtiyaç araştırmaları sonucunda, katılımcıların profilleri ile kurumların ihtiyaçları eşleştirilecek ve projede yer alan öğrenciler kendi profillerine uygun iş ve/ya staj imkânları elde edebileceklerdir. Bu proje sayesinde, öğrenciler bireysel farkındalık kazanıp kariyer hedeflerine yönelik çalışmalar gerçekleştirirken, kurumlar da genç yeteneklere erkenden ulaşabilme, gerçek iş ortamında izleyebilme ve hızla performans alabilme imkânına kavuşuyorlar.

Daha detaylı bilgi için www.bilgikariyer.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.
M.Arslan

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: