Toplum ve Demokrasi Derneği(STK)

Toplum ve Demokrasi Derneği
Türkiye-Ermenistan Ortak Gelecek Projesi Hayata Geçiyor!
 
Toplum ve Demokrasi Derneği Genel Koodinatörü Sayın Baybars Örsek ile yapmış olduğum ropörtajda  yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Bunlardan en önemlilerinden biri ise bu günlerde düzenlenmesi planlanan ” Türkiye Ermenistan Ortak Projesi” dir. Proje şu şekildedir.
Toplum ve Demokrasi Derneği olarak 27-28-29-30 Haziran tarihleri boyunca İstanbul’da gerçekleştireceğimiz Yurttaş Diplomasisi* çalıştayları ile Türkiye’den ve Ermenistan’dan 10’ar olmak üzere toplamda 20 üniversite öğrencisini bir araya getireceğiz. Amerika Birleşik Devletleri Maryland Üniversitesi “Uyuşmazlık Yönetimi ve Uluslararası Kalkınma” bölümü profesörlerinden Dr. Edy Kaufman’ın* moderatörlüğünde gerçekleştirilecek olan bu çalıştayda iki ülke gençliği arasındaki algılar ele alınacak ve ortak bir gelecek için iki ülke gençliğinin birlikte neler yapabilecekleri araştırılacaktır. 
Türkiye ve Ermenistan arasında ikilişkilerin geliştirilmesini hedefleyen protokollerin iki ülke parlamentolarında bekletildiği bu günlerde susmak istemeyen, söylecek sözüm var diyen üniversite öğrencileri İstanbul’da gerçekleştirilecek olan bu çalıştaya katılımcı olmak için başvurabilirler. 
Katılımcılarda aranan şartlar
  • İngilizce’ye hakim olmak
  • Lisan, Yüksek Lisans, Doktora programlarından birine devam ediyor olmak 

İstanbul’da gerçekleştirilecek olan çalıştaya katılımcı olmak isteyen arkadaşların baybarsorsek@gmail.com adresine özgeçmişlerini iletişim bilgileri ile birlikte en geç 14 Mayıs 17:00 itibari ile göndermeleri gerekmektedir.

M. Arslan
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: