BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri

IYF

Learn, Connect, and Do in The Marketplace

BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri, kendine ve topluma fayda sağlamış bir projesi olan genç girişimcileri destekliyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından yürütülen BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri projesi, International Youth Foundation (Uluslararası Gençlik Vakfı), Sylvan/Laureate Foundation (Sylvan Laureate Vakfı) ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) işbirliği ile hayata geçiriliyor.

 

 Düşünceden uygulamaya dönüşmüş bir projeye sahip, sosyal farkındalığı yüksek 18-29 yaş arasındaki tüm gençler Türkiye çapında yürütülen BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri’ne başvuruda bulunabiliyor.

 

 İstanbul Bilgi Üniversitesi, kurulduğu 1996 yılından bu yana, gerek akademik atmosferi ve kadrosuyla gerekse üniversite eğitimine kazandırdığı yenilikçi bakış açısıyla tanınıyor. Türkiye’de üniversite yaşamına yeni bir soluk getiren BİLGİ, öğrencilerine sağladığı nitelikli eğitimi kendi bünyesinde her geçen gün geliştirirken özellikle eğitimde fırsat eşitliği yaratmaya ve kampüslerinin bulunduğu yakın çevrelere fayda sağlamaya yönelik sosyal sorumluluk projeleri de gerçekleştiriyor.

 

 Hakkında

 

BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri’ne başvurun! 

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından 2010 yılında başlatılan program, içinde bulundukları toplum için pozif değişimin liderliğini üstlenen gençleri güçlendirmek, desteklemek için oluşturulmuştur. Her yıl, 10 istisnai genç sosyal girişimci, rekabetçi bir başvuru sürecini takiben İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından seçilecektir. Yıl boyu devam eden genç sosyal girişimci programının içeriği aşağıdaki gibidir:

 

 Becerilerin Geliştirilmesİ

 

Seçilen 20 yarı finalist Arkadaş için  İstanbul’da yapılacak 2-3 günlük liderlik eğitimi, dinamik birebir öğrenme, işbirliği ve gençler arası vizyon paylaşımı imkanı sağlar.  Adaylar aynı zamanda mülakata tabi tutulacaktır.

Finale kalan 10 adaya 3.500 Amerikan Doları maddi/nakdi destek verilecektir.  Aynı zamanda bu adaylar Youthactionnet®, tarafından yapılan “Küresel Genç Sosyal Girişimciler” programına da katılma hakkı kazanır.

 Arkadaşların bireysel gelişimi ve liderlik becerileri üzerine odaklanılır. Bununla beraber dünyayı yönlendirebilecek, yaratıcı oranizasyonları yönetebilmelerine imkan sağlayacak belirgin yetenekleri geliştirilir.

Yıl boyu devam eden öğrenme süreci, Arkadaşların bireysel ihtiaçlarına dayalı olmakla birlikte, Genç Sosyal Girişimci Ödülleri @ BİLGİ müfredatında belirlenmiş olan liderliğin 6 boyutuna odaklanılır:Kişisel, vizyonel, politik, işbirliğine yönelik, organizasyonel ve sosyal gelişim.

 

 Ağ Kurma ve Kaynaklar

 

Ulusal ve uluslararası yardım ajansları, STK’lar ve kurumsal şirketlerle ağ kurma

Arkadaşları ve projelerini destekleyecek potansiyel kaynaklara erişim imkanı. (gönüllüler, akıl hocaları ve bağışçılar)

 Yıl boyu birebir ağ kurma

 

Lobiler

 

İletişim planı hazırlama, medya ilişkileri, mesaj oluşturma, sunum becerileri ve yeni medya teknolojilerinin kullanımı ile ilgili eğitimler

 

Global lobi platformlarına ve medya kapsamına erişim

 

Başvuru Koşulları

 

18 – 29 yaş arası Türkiye’de yaşayan tüm gençler başvurabilir. (1 Nisan 2010 itibariyle)

 

Başvuru sahipleri mevcut bir projenin/organizasyonun kurucusu/kurucu ortağı olmalı ya da bir organizasyon adına proje lideri olmalıdır.

 

2010 yılı Aralık ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek eğitim kampına katılabilecek durumda olmak (tüm masraflar İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından karşılanacaktır)

 

Başvuru açılış ve program lansman tarihi: 26 MAYIS 2010

 

 BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri 2010 yılı başvuruları 26 Mayıs 2010’dan itibaren kabul edilmeye başlanacaktır!

 

BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri çevrelerinde pozitif değişiklik yaratmış gençleri desteklemeyi ve ödüllendirmeyi hedefleyen bir sosyal sorumluluk projesidir.

 

 BİLGİ Genç Sosyal Girişimci Ödülleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için;

 (0212) 444 0 428 numaralı telefondan İletişim

 Merkezini arayabilir yada  gencgirisimci@bilgi.edu.tr adresine e-posta

 gönderebilirsiniz.

 

 Kaynak:İstanbul Bilgi üniversitesi

 

M.Arslan

 

 

 

Learn Connect Do In the Marketplace
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: