SOSYAL AĞLAR İNTERNET ALIŞKANLIKLARINI DEĞİŞTİRİYOR !

Kendimizi düşünelim.. Her günümüz Facebook, Twitter, Friendfeed, Blogger ya da Flickr gibi sitelerine giriş yapmadan noktalanıyor mu ? Hayır. Bir çok insan geçtiğimiz yıllarda interneti sadece maillerine bakarak yada spor haberlerini okuyarak geçirirken, artık internette insanlar sosyal ağlarda vakit geçiriyor.

Nielsen’in yaptığı çalışmada, kullanıcıların İnternet üzerinde geçirdikleri vaktin yüzde 23’ünü Twitter ve Facebook gibi sosyal ağ sitelerinde geçirdikleri ortaya çıktı.

Kategoriler arasında ikinci en büyük artışı gösteren ise oyunlar oldu. Bunun da sosyal ağlarla doğrudan ilişkisi bulunuyor. Farmville ve benzeri oyunların popülerliğinin artması, İnternet’te oyun oynama süresinin de artmasına sebep oldu.

Sosyal ağlardan sonra İnternet’te insanların en çok vakit geçirdikleri şey yüzde 10 ile oyunlar oldu. Daha önce ikinci sırada e-postaları kontrol etmek vardı. Günümüzde, İnternet üzerinde geçirilen zamanın ortalama yüzde 8,3’ü e-posta hesaplarında geçiyor.

Yahoo.com, MSN.com gibi portal sitelerine gösterilen ilgi de giderek düşüyor. Daha önceleri büyük oranlara sahip olan portal siteleri artık sadece yüzde 4,4’lük bir orana sahip.

Araştırmada, İnternet üzerinde geçirilen vaktin yüzde 3,9’unun da video paylaşım siteleri için kullanıldığı belirtildi. Arama motorları ve alışveriş siteleri de bunu takip eden diğer kategoriler oldu.

Tuba Dursun
Kaynak: shiftdelete.net

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: