BİLGİ GÜÇTÜR MÜ? :)

Habertürk sitesinde yayınlanan “VAKİF ÜNİVERSİTELERİNDE TRANSFER SAVAŞI” başlıklı haberde Bilgi Üniversitesi’nden ayrılan ve yeni gelen hocalar var . Bakın Bilgi Üniversitesi akademik kadrosunda ne gibi değişiklikler olmuş.

Vakıf üniversitelerinde transfer savaşı
Kim nereden nereye transfer oldu?

Üniversitelerde özellikle de vakıf üniversitelerinde rekabet yalnızca dereceye giren öğrenciler için yaşanmıyor. Bir başka rekabet de akademik camiada gerçekleşiyor. Sayıları hızla artan vakıf üniversitelerinde son günlerde “hoca transferi” ile ortalık kızışmış durumda. Vakıf üniversiteleri arasındaki transferde en fazla akademisyen kaybeden İstanbul Bilgi Üniversitesi, en çok transferi gerçekleştiren üniversite de Kadir Has oldu.

SOLİ ÖZEL BİLGİ’DE
Kadir Has Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Uluslararası İlişkiler bölümüne uluslararası ilişkiler uzmanı ve gazetemizin Dış HaberlerMüdürü Soli Özel’in yanı sıra Doç. Dr. Serhat Güvenç’i kattı. İktisat bölümüne de aynı üniversitede ders veren Dr. Ercan Kumcu ile Dr. Mahfi Eğilmez’i transfer etti. İktisat bölümüne bir başka transfer de Bilkent Üniversitesi’nden Prof. Dr. Osman Zaim oldu. Yeditepe Üniversitesi’nden Dr. Birgit Obaber Enformasyon Teknolojileri bölümüne geçti. Sabancı Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman, Hacettepe’den Prof. Dr. Asker Kartarı, Ankara Üniversitesi’nden Prof. Dr. Bülent Çaplı’nın yeni adresi de Kadir Has oldu.

BİLGİ KAYIP YAŞADI
Transfer sürecinde en fazla kayıp yaşayan üniversite İstanbul Bilgi Üniversitesi oldu. İlk kopuş Prof. Dr. Ferhat Kentel’in bu yıl öğrenci alacak Şehir Üniversitesi’ne geçmesiyle yaşanırken,ardından başka üniversitelere gidişler oldu. Ancak İstanbul Bilgi,Üniversitesi, eski Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan’ı hoca olarak değil amaMütevelli Heyeti üyesi olarak transfer etti.

Gazete HABERTÜRK

TUBA DURSUN

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: