Altın Pusula Nedir? Halkla İlişkiler Açısından Önemi…

Bilgi de, Halkla İlişkiler 3.sınıf öğrencisi olarak bu proje yarışmasından bu kadar geç haberimin olmasına üzüldüm açıkçası. Ben Bilgi Üniversitesi’nde bu gibi proje çalışmalarına yönelik ne bir duyuruya rastladım ne de hocalar tarafından bahsedildi biz öğrencilere. Sektöre yönelik biz öğrencilere pek de bir şey yaptırılmıyor diyebilirim. Burada bence danışman hocaların bilgi eksikliğinden bahsede biliriz. Şahsen bu gibi duyuruları onların bize aktarmaları gerek. Biz öğrenciler her ne kadar sadece derslere odaklanmış olsak da, hocaların önderliğinde belki bir şeyler başarabiliriz. Önce güven vermeleri gerek, bize o şevki verseler o hızla epeyi yol alırız diye düşünüyorum.

Peki, gelelim Altın Pusula Ödüllerine. Kısaca bi özetlersek:

Altın Pusula Nedir?

Başarılı halkla ilişkiler çalışmalarını ödüllendirmek ve teşvik etmek amacıyla, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği tarafından, 1999 yılından beri, “Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri” verilmektedir.

“Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri”, Türkiye’de halkla ilişkiler sektörünün ilk ve tek ödül programıdır. Türkiye Halkla İlişkiler Derneği, Türkiye’deki halkla ilişkiler uzmanlarını bir çatı altında toplayarak meslek içi dayanışma sağlamak, mesleğin tanınması, yerleşmesi ve gelişmesi yolunda çalışmalar yapmak üzere 1972 yılında kurulmuştur.

Meraklılara detaylar için link: http://www.altinpusula.org/hakkimizda.php

PUB304 kodlu strateji dersimin kıymetli hocası Barika Göncü, bu dönem bizden şöyle bir Midterm projesi istedi.( Artı parantez açayım burada Altın Pusula dan haberdar eden Barika hocamız. ) Bu yıl Onuncusu düzenlenen Altın Pusula Ödüllerine Genç İletişimciler kategorisine, Bilgi Üniversite’sinden neden katılımın hiç olmadığını, bunun için katılı sağlamak adına ve farkındalık yaratma adına bir iletişim planı yapmamız istendi. Bunun için ne gibi çözüm önerileri iletişim araçları düşünülebilirdi, A’dan Z’ye teferruatlı bir iletişim planı hazırlamamız gerekti. Ben şahsen üzerinde çokça düşündüm. Güzelde bir iletişim planı oldu. Umarım beğenilmiştir.

10. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri 18 Nisan Pazartesi akşamı, Conrad Hotel’de gerçekleştirilen ödül töreninde açıklandı. Genç İletişimciler kategorisinde ödül alan üniversiteler şöyle:

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ “SOSYAL MEDYA İLETİŞİMİN VAZGEÇİLMEZİ”

İkinciler
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ “ŞAPKALI ”
EGE ÜNİVERSİTESİ “HAYATINI JET HIZINDA YAŞA”

Üçüncüler
EGE ÜNİVERSİTESİ “GÖKYÜZÜNDE KANATSIZ YOLCULUK”
EGE ÜNİVERSİTESİ “ŞİMDİ NEYE İÇİYORUZ?”

Detaylar için: http://www.altinpusula.org/

Umarım bu kazananlar arasında biz de en iyi şekilde yer alabiliriz.

Reklamlar

2 Yanıt

  1. uzun zamandır yazılarıyla Blogumuza renk katan Vasfiye arkadaşımza aramıza hoş geldin diyoruz.

  2. Öncelikle Hoşbuldum, Çok teşekkür ederim, bu güzel ortamda benim de yer almama vesile olduğun için.. nice PR yazıların da birlikte olma dileğiyle..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: